Fırat Çöloğlu Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fırat Çöloğlu Fan Sitesi

Fırat Çöloğlu Fan Sitesi
   Fırat Çöloğlu Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 16777181

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesGiriş yap

Sessizlik

2 posters
YazarMesaj
tuce_ibo
Süper Moderatör
tuce_ibo

Kadın
Meslek : student ...xD
Hobi : Ŧιяάτ *m HéRséyİm - aRkada$LaRım
Ruh Hali : Sessizlik Berbat10
Rep : 1

Sessizlik Empty
MesajKonu: Sessizlik   Sessizlik Icon_minitimePaz 23 Ağus. 2009, 14:55

Sessizlik cinayettir bazen!
Belki ellerine kan bulaşmaz; belki gözlerini yumarSessizlik Virgul kulaklarını tıkarsın; çığlıklar parçalanır duvarlarında...
Kafanı çevirirsin yardim nidalarına ya da elvedalara...
Hiçbir şey değişsin istemezsin; yolunu tutmuşSessizlik Virgul yükünü almışsındır; paylaşmayı bilmezsin....
Kimsenin yerine koyamazsın kendini; ne anlamayaSessizlik Virgul ne anlamlandırmaya çalışmazsın bir şeyleri...
SevgidenSessizlik Virgul
aşktanSessizlik Virgul dostluktan dem vurupSessizlik Virgul ortak olmazsın sorunlarıma...
Her adım atışında çekersin kendini geri; “konuş!” derimSessizlik Virgul susarsın...
Ya düşüncelerin yoktur kendine aitSessizlik Virgul ya korkarsın düşündüklerini söylemekten...
Gerçekten var mısınSessizlik Virgul ihtiyacım olduğunda ortalıkta görünmezken...
Nasıl inanırım sana; haklıya “haklı”Sessizlik Virgul haksıza “haksız” diyemezken...
Sessizlikte boğulurken sesim; ancak fısıldayarak söyleyebiliyorum: “sessizlik cinayettir!”

Gidene “gitme” diyemeyeninSessizlik Virgul gelene “hoş geldin”’i ne kadar anlamlıdır bilemiyorum.
Benim gibi konuşmayıpSessizlik Virgul benim gibi yazmayandan uzak durursam; nereye götürür beni bu tekdüzelik!

Arada bir “saçmala!” desin biriSessizlik Virgul ölçüp biçeyimSessizlik Virgul düşüneyim üstünde; onun kadar sertSessizlik Virgul onun kadar umursamaz olmayayım; içim rahat olsun “yanılıyorsun” derken ve gülümseyeyim.
Dikkatli oldugumdan dikkat isterim doğru; kaçınırim kötü söz söylemekten; anlamadan itham etmek istemem; tahammül gösteremem yargısız infazlara; her duyguma bir cümle bağlayabilirim istersem; ama öfkelenmeden yazamamSessizlik Virgul yazamam yazmasına da sövemem de kimseye...

Sessizlik izin verir karşındakineSessizlik Virgul seni dilediğince yorumlaması için...
Ve bazenSessizlik Virgul en fazla bağıranlaSessizlik Virgul hiç sesi çıkmayanı ayıramam birbirinden...
Ve merak ederim: “Ne saklıyorlar benden?”

Belki gözlem yapıyorlarSessizlik Virgul belki veri topluyorlar; herkes bağırırken susmakSessizlik Virgul erdem sayılır belki; ya sessiz çoğunluğun bir parçası olmak?
Ben ağlarken gülüyorsan anlayış gösterebilirim; ben ağlarken ağlıyorsan “dostum” diyebilirimSessizlik Virgul ben kalırken gidiyorsan “korkak” sanabilirim; ben severken itiyorsanSessizlik Virgul vazgeçebilirim senden ve ben sorarken susuyorsanSessizlik Virgul katlim vaciptir demektir; ölebilirim!
Sessizlik cinayet işler bazen; ne bir tanıkSessizlik Virgul ne bir kanıt bırakmaz arkasında; bazen bizim gibi sessizSessizlik Virgul bazen tırnaklarını toprağa geçirerekSessizlik Virgul hayatımızdan çıkıp gider insanlar; bazen anlamamanınSessizlik Virgul bazen anlaşılmamanın acısını duyarlar.
Ve fark etseler deSessizlik Virgul etmeseler deSessizlik Virgul kimse güvende değildir artık; oysaSessizlik Virgul güvende olmak için tercih edilir susmak!
Ve vicdanımızın tek düşü olur; deliksiz uyumak!
Eda06
Tam Bir Fıratçı
Tam Bir Fıratçı
Eda06

Kadın
Meslek : Cocuk bakicisi.
Hobi : eglenmek.
Ruh Hali : Sessizlik Eglenc10
Rep : 0

Sessizlik Empty
MesajKonu: Geri: Sessizlik   Sessizlik Icon_minitimeC.tesi 19 Eyl. 2009, 18:52

cok guzel canim ellerine saglik.